VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Wiele osób odbierając Oscara, mówi, 
że czują się spełnione, 
ale dla mnie oznaczało to raczej 
początek drogi. 
Chcę się cały czas rozwijać.”
(Rachel Weisz – laureatka Oscara w 2006 roku)

W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ma na celu nie tylko nagrodzić i docenić trud pracowników oświaty w edukację młodzieży, lecz także jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.
W związku z tym w naszej szkole tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. Dopełnieniem, lub nawet podkreśleniem świątecznej atmosfery, była uroczystość zaprezentowana w auli szkolnej, przygotowana przez uczniów klasy II BLO pod kierunkiem pani Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk. W związku z trudną sytuacją epidemiczną oraz obowiązującymi zasadami zachowania dystansu społecznego uroczystość rozdzielona była na trzy spotkania, aby wszyscy mogli to krótkie widowisko zobaczyć z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Ci, którzy uroczystość zobaczyli z pewnością się nie zawiedli. Byli bowiem świadkami rozdania... szkolnych Oscarów – nagród przyznawanych w różnych kategoriach. W niezwykle podniosłej, jak na oscarową galę przystało atmosferze, prowadzący rozdali nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły w wielu niezwykłych kategoriach, jakimi były m. in.: kategorie: „ Mikrofon Roku”, "Najlepszy aktor", "Mały podróżnik czyli Bilbo Baggins", "Debiut Roku", "Szkolny autorytet matematyczny", "Poliglota roku", czy też "Einstein XXI wieku" oraz ” Gorący Uśmiech” i "Stróż właściwego wykorzystania czasu wolnego". Najważniejszą nagrodę - "Złotego Dyrektora Roku" – otrzymała pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak za dużą wyrozumiałość i ogromne pokłady cierpliwości.
Pięknym dopełnieniem uroczystości było złożenie życzeń nauczycielom przez Przewodniczącą Samorządu Szkolnego – Zosię Bednarską oraz rozwiązanie konkursu fotograficznego „Zgadnij, kto to”.

Additional information