W październiku 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do programu: Polska Stolica Recyklingu. Podstawowe cele realizacji tego programu to:
1. Wzrost świadomości ekologicznej
2. Propagowanie wiedzy na temat właściwej segregacji odpadów, a szczególnie zużytego sprzętu elektrycznego
3. Propagowanie idei recyklingu
W trakcie uczestnictwa naszym zadaniem było wykonywanie i wysyłanie paczek, zawierających rzeczy nam niepotrzebne, takie jak: książki, tekstylia, ubrania, małe AGD, zabawki, telefony, a szczególnie zużyty sprzęt elektroniczny.
Każda nadana przez nas paczka to punkty zbierane na konto szkoły, zysk dla środowiska naturalnego i sposób poznania zasad recyklingu.
Akcja trwał do końca grudnia 2023r. Wprawdzie nie zdobyliśmy jako szkoła żadnej nagrody za uczestnictwo w programie, ale zdobyta wiedza i zwiększenie świadomości ekologicznej są dla nas bezcenne.