Rzecznik 01W poniedziałek 10 października 2022 roku uczniowie klas IVa i IVb mieli przyjemność spotkać się z panią Edytą Sar - Powiatową Rzeczniczką Konsumentów Spotkanie miało niezwykle ciekawy przebieg. Pani Rzecznik omówiła najważniejsze zadania, jakie na tej instytucji spoczywają, którymi są między innymi: zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów, współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz innymi organizacjami konsumenckimi, jak również wykonywanie innych zadań określonych w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Ponadto pani Edyta Sar omówiła procedury związane z tym, w jaki sposób dochodzić, jako poszkodowany konsument, swoich praw: jakie składać wnioski oraz jak uzyskać informację prawną w zakresie ochrony interesów konsumentów.